Македонија
20. February 2024 - 17:07

Го истепал својот татко, кривична за кривопаланчанец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(26) од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ во врска со семејно насилство.

Како што соопшти МВР, на 02.02.2024 во семејниот дом, по претходна расправија, пријавениот физички го нападнал својот татко и со остар предмет му упатил закани.