Ф1
31. August 2019 - 19:58

ГН Белгија: Пол позиција за Леклер

Утре се вози големата награда на Белгија од шампинатот во Ф-1  а денешниот официјален тренинг мина во апсолутна доминација на  Ферари. Пол позиција освои Шарл Леклер додека веднаш до него на стартната линија ќе застане Себастијан Фетел.

          Вториот грид е резервиран за светскиот првак Луис Хамилтон и неговиот колега од мерцедес Валтери Ботас.