Тенис
1. March 2017 - 10:11

Ѓоковиќ стартуваше со победа во Акапулко

Новак Ѓоковиќ во првото коло на АТП турнирот од серијата 500 во Акапулко успеа во два сета со 6-3 и 7-6 да го совлада Мартин Клижан од Словачка. 

Во второто коло српскиот тенисер ќе игра против Мануел дел Потро од Аргентина.