Фудбал
30. August 2016 - 10:00

Футсал: Македонија поразена од Франција

 
Футсал репрезентацијата на Македонија загуби од силната Франција со 2:1 на првиот пријателски натпревар огигран во ВИП арената во Скопје.
Гостите поведоа преку Абдесамад во 13м. 
Во 22м израмни Петровски а Франција победи со погодокот на Аздин во 36м. 
В среда се игра втората контролка во Велес.