Македонија
28. March 2022 - 17:28

Физички нападнати три лица на плоштад „Македонија“

На 27.03.2022 во 18.30 часот во Полициската станица Центар, М.Х.(18) од Скопје пријавил дека на 24.03.2022 околу 23.30 часот тој, О.Ј. и Х.М. на плоштад „Македонија“ биле физички нападнати од неколку лица.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.