Фудбал
2. January 2016 - 10:34

Фернандез во Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид во првиот ден од новата година потпишаа договор со играчот за врска Аугусто Фернандез, кој досега ги бранеше боите на Селта.

Фернандез на Винсенте Калдерон доаѓа како замена за Тијаго Мендеш, кој поради повреда најверојатно ќе ја пропушти целата сезона.

Второпласираниот тим во шпанската лига најави дека во зимскиот преоден рок ќе донесе најмалку уште едно засилување.