Фудбал
23. January 2021 - 20:05

ФА куп: Саутемптон за гол подобар од Арсенал

Уште едно непријатно изненадување за Арсенал оваа сезона. Топџиите се елимирини од ФА купот, трофеј кој го освоија минатата сезона откако загубија минимално со 1-0 од Саутемптон.

          Домашните  се радуваа на победата откако Бразилецот Габриел си постигна автогол во 24. Минута и во следната рунда ќе играат со Вулверхемптон.