Ф1
31. October 2020 - 20:00

Ф-1: На Имола прв ќе стартува Ботас

Утре по пауза од 14 години ќе се вози трка од шампионатот во Ф-1 на легендарната патека Имола каде на програмата е ГП на Емилија Ромања. 
На денешниот тренинг по доминацијата на Мерцедес пол позиција освои Валтери Ботас пред светскиот првак Луис Хамилтон. 
 
Од вториот ред ќе тргнат Макс Ферстапен и Пјер Гаслипред Рикиардо и Албон, а во првите десет уште има место за Леклер, Квијат, Норис и Сајнц.