Живот
8. January 2020 - 18:40

Емотивно видео од Австралија: Бебе кенгур со солзи во очите бараше помош за да биде спасено

Пожарите кои беснеат овие месеци ширум Австралија за скоро четири месеци усмртија околу 480 милиони животни во оваа земја.
 
Еден храбар австралиски фармер им ги стопи срцата на милиони луѓе во светот покажувајќи видео на кое се гледа како спасува бебе кенгур од пеколниот оган.
 
Погледнете во продолжение...