Фудбал
6. September 2019 - 10:59

Елмас можеше да донесе победа!

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра нерешено 1-1 на гостувањето во Израел но останува впечатокот дека победата беше на дофат по прекрасната акција на Пандев во дополнителните минути кога му асистираше на Елмас за 2-1 но фудбалерот на Наполи не се снајде најдобро и Израелците се спасија од пораз.
Резултатот го отвори Загави во 55м  додека израмнуњето стигна во 65м  преку Адеми.
Следува  гостување на нашите репрезентативци во Летонија.