Loading Video...
Ракомет
19. May 2020 - 19:53

Денот кога Кометал ЃП го освои европскиот врв

На денешен ден пред точно 18 години ракометарките на КОметал ЃП ја освоија европската титула откако во финалето од ЛШ во двомечот со унгарскиот Херц Ференцварош остварија подобар резултат. Кометал ЃП таа сезона играше во состав: Кастратовиќ, Малахова, Бујанова, Будимир, Кисељова, Платон, Велкова, Андрушченко, Чупиќ, Дину, Калиниченко, Нацева Бошева, Плошчинска, Златановска.

Тогаш тренер беше Александар Панов.