Живот
17. April 2018 - 14:24

Човечкиот Кен сака да стане барбика: Потроши половина милион на операции, и сега сака да изгледа вака

Човечкиот Кен опседнат е со пластични операции и на нив потрошил повеќе од половина милион евра. На почетокот на годината во една емисија се пофали дека си извадил ребра и ги донесе во студио.
 
 
Родриго Алвез (34) познат како Човечки Кен, најави уште минатата година дека ќе го смени полот и ќе стане жена, но се чини дека тоа го ставил на чекање. Сепак, на светот му го покажа своето алтер его кое се вика Џесика.
 
 
На фотографијата со која се претстави носи црна перика, цревен чипкаст градник кој го спарил со црвениот кармин.
 
Се уште не направил операции за промена на полот поради таткото милијардер. Имено, тој е бесен и му се заканил дека нема повеќе да го фиансира.
 
-Ако не престане да се облекува како жена, за мене повеќе не постои, рече таткото на Родриго, Росервал кој е сопственик на трговски ланец о Бразил.
 
Инаку, неговиот татко своевремено зборуваше дека се плаши за животот на својот син.
 
Смета дека претерал, со задоволувањето на секоја негова желба.
 
Човечкиот Кен е опседант со пластични операции, и на нив веќе потрошил половина милион долари.
 
-Неодамна имав детокс во Индија кој ми помогна привремено да ги изгубам килограмите. Изгледот ми е многу важен и се што ќе заштедам, вложувам во тоа, изјави Алвез кој инаку е стјуард.