Џет-Сет
10. July 2017 - 17:21

Без око да му трепне: Погба како скандал мајстор - среде интервју ја турна новинарката во базен

Фудбалерот на Манчестер Јунајтер Пол Погба ја фрли во базен новинарката на американската телевизија ЕСПН Алексиск Нуњез во базен.

Погба се одмара по напорната сезона во Лос Анџелес,а друштво му прави новиот соиграч Ромелу Лукаку.

Погба и Лукаку и дадоа интервју на американската новинарка. Потоа таа со нив одигра „лист, камен, ножички“, а бидејќи зигуби, Погба ја фрли во базенот.