Фудбал
25. January 2022 - 8:36

Балотели: Да се ​​игра за репрезентација на 31 година е нормално, се надевам дека Италија ќе се пласира на Светското првенство

 Напаѓачот на Адана Демирспор, Марио Балотели ги сподели своите размислувања откако беше повикан во репрезентацијата на Италија, за која нема играно од 2018 година.

– Добро сум, добро сум расположен. Да се ​​игра за репрезентација на 31 е нормално, нема ништо чудно во тоа. Се надевам дека Италија ќе се пласира на Светското првенство, тимот го заслужува тоа. Со Манчини разговаравме, се е во ред. Дебитирав под негово водство. Се надевам дека еден ден ќе ја завршам кариерата со него, изјави Балотели.

Италија во полуфиналето од баражот за Светското првенство во Катар кое ќе се игра на крајот од оваа година, ќе се сретне со македонската фудбалска репрезентација. Мечот ќе се игра во март во Палермо.