Фудбал
10. March 2016 - 10:38

Азар исвиркан од фановите на Челзи!

Фановите на Челзи му се налутија на својот пулен Азар поради елиминацијата во Лигата на шампионите од ПСЖ.

Гневот дојде откако Белгиецот на полувремето од мечот го размени дресот со гостинскиот играч Анхел ди Марија.
Азар минатата сезона беше јунак на Челзи во освојувањето на титулата, сега е бледа сенка и постигна само два гола оваа сезона. 
Хидинг го замени во 77м со Оскар што беше повод навивачите да го исвиркаат. 
Особено се лути бидејќи Азар најави дека најверојатно следната сезона ќе се пресели во ПСЖ оценувајќи го како тим со кој може да ја освои Лигата на шампионите.