Македонија
31. May 2019 - 15:19

Автобус на ЈСП излетал од коловозот

Вчера во 18:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Д.Матка-с.Г.Матка автобус „Јутонг“ на ЈСП, управуван од М.Б.(55) од Скопје излетал надвор од коловозот. Во незгодата со повреди се здобиле патниците М.И.(59), С.И.(31) и А.Х.(22) сите од с.Матка-скопско и биле пренесени во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.