Loading Video...
Фудбал
10. September 2018 - 19:09

Ангеловски: Далеку е до конечниот успех

Македонија ја оствари и втората победа во Лигата на нациите и тоа против најголемиот ривал за првото место, селекцијата на Ерменија. 

Селекторот Игор Ангеловски на прес конференцијата предупреди дека се уште е рано за да се стигне до целта. Прославуваќето ќе дојде дури по средбата со Гибралтар во Скопје, порача Ангеловски по синоќешниот натпревар.