Македонија
5. August 2021 - 9:31

Ангелов: Поради безбедносни причини нема да се вклучам во живо

Откако претходно на својот Фејсбук профил директорот на ЦУК Стојанче Ангелов најави дека полетал со еден од хеликоптерите за Пехчево и дека ќе се вклучи во живо да пренесува како се гаси пожар, тој напиша дека сепак нема да се вклучи во живо.

- Поради безбедносни причини и протоколи нема да се вклучам во живо, напиша Ангелов на Фејсбук.