Фудбал
20. јуни 2024 - 9:37

Албански фудбалер ги пцуеше Македонците по натпреварот со Хрватска | ВИДЕО

Албанскиот фудбалер Мирлинд Даку по мечот со хрватската репрезентација предизвика скандал навредувајќи ги Македонците, а во тоа го подржаа и навивачите од трибините.

„Е.ете ги Македонци“, рече 26-годишниот Даку.

Ова е нов скандал кој го направија фудбалерите на Албанија, се очекува остра реакција од УЕФА, како и за навредите на навивачите на Албанија упатени до Србите на натпреварот против Хрватска.