Македонија
21. December 2018 - 10:35

Албански државјани барани со меѓународна потерница уапсени на Ќафасан

Вчера околу 18.30 часот на Граничен премин „Ќафасан“ лишени од слобода и задржани се С.Л.(34) и Ф.Б.(39),  двајцата од Р.Албанија поради распишана меѓународна потерница.