Македонија
15. August 2022 - 15:49

43 годишен маж од Штип по претходна расправија, физички ги нападнал малолетната ќерка и сопругата

На 14.08.2022 полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода В.П.(43) од Штип, бидејќи околу 21.00 часот во семејниот дом во Штип, по претходна вербална расправија, физички ги нападнал малолетната ќерка и неговата 40-годишна сопруга.

По комплетирање на случајот против В.П. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.