Македонија
4. December 2021 - 11:11

25-годишник со автомобил усмрти велосипедист во Скопје

25 годишник со „форд фокус“ прегазил 58-годишен велосипедист на улица Маџари.

- На 04.12.2021 во 01.30 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Маџари“, патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(25) од Скопје удрило во велосипед управуван од А.А.(58) од Скопје. Велосипедистот починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.